Haber Detayı
02 Şubat 2023 - Perşembe 17:39
 
Ağaoğlu'nun da Ruhsatı İptal!..
Ali Ağaoğlu’nun Milas’ın Boğaziçi mevkiinde, Tuzla Sulak Alanı'nın hemen yanında yapmak istediği 30 bin kişilik turizm köyü projesine verilen inşaat ruhsatı iptal edildi.
MUĞLA Haberi
Ağaoğlu'nun da Ruhsatı İptal!..

Bodrum Söz/  Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi'nde Ağaoğlu – Net Holding A.Ş. ortak girişimi ile 4 milyon 500 bin metrekare alanda kurulacak 30 bin kişilik tatil köyü için verilen ÇED olumlu raporu geçtiğimiz ay Danıştay tarafından iptal edilmişti. Bu kez de Milas Belediyesi'nin verdiği inşaat ruhsatlarını iptal edildi.

ÇED OLUMLU RAPORU İTİRAZ YOLU KAPALI İPTAL EDİLDİ

MUÇEP'ten Umay Karabaş bugün yaptığı yazılı açıklamada 11 Ocak 20223 tarihinde ÇED Olumlu kararının yürütmesi mahkemece, itiraz yolu kapalı olmak üzere durdurulduğunu belirterek “ÇED olumlu kararı olduğu için Milas Belediyesi'nce ruhsat düzenlenebilmişti. Yürütmeyi durdurma gelince ruhsatların iptali için hukuki sorumluluk doğmuş oldu. Belediye'ye derhal dilekçe verip henüz iptal edilmediyse ruhsatların iptalini ve varsa öbür ruhsat işlemlerinin de durdurulmasını talep ettik. Gelen yanıtta, ruhsatların iptal edildiğini sevinçle öğrendik. Bu durumda herhangi bir inşaat faaliyetinin başlamasının önüne geçilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Duvar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağaoğlu'nun, da, Ruhsatı, İptal!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı