Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 11:33
 
AKP’li başkandan tepki çeken sözler
AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin ‘Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u aldığı gibi biz de önce Bodrum'u sonra Muğla'yı alacağız’ sözleri tepkilere neden oldu.
SİYASET Haberi
AKP’li başkandan tepki çeken sözler

Erzurum Güncel- AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum İlçe Başkanlığı görevine getirilen Osman Gökmen için düzenlenen mini törende açıklamalarda bulundu.

AKP’li Mete’nin konuşmasında yaptığı bir benzetme tepkilere neden oldu.

“FATİH’İN İSTANBUL’U ALDIĞI GİBi…”

Mete açıklamasında, 'Ak Parti olarak Muğla'yı almamıza çok az kaldı. 3. milletvekilini kıl payı kaçırdık. Ancak Bodrum'u almadan Muğla'yı almamız zor. O nedenle Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u aldığı gibi biz de önce Bodrum'u sonra Muğla'yı alacağız. Osman kardeşim ve ekibimiz bu işi başaracak güçte' ifadelerinde bulundu.

Görev değişikliğinin bir bayrak yarışı olduğunu ve amacın çıtayı daha da yukarılara çekmek olduğunu belirten Kadem Mete, şunları söyledi:

“Son seçimlerde Muğla’da üçüncü milletvekilliğini yaklaşık 360 oy ile kaybettik. 3. Milletvekili kazansaydık şimdi durum çok farklı olurdu. Ancak Muğla’daki 7 belediye başkanlığını kazanarak yerel seçimlerde başarı çıtamızı yüzde 50’nin üzerine çıkardık.

Şimdi bu başarıyı daha yukarılara çekmek ve Muğla’yı almak istiyoruz. Ancak Muğla’yı almak için Bodrum’u almak gerekli. Çünkü Bodrum hem ekonomi hem turizm hem de siyaset açısından çok önemli. Fatih’in İstanbul’u aldığı gibi önce Bodrum’u sonra Muğla’yı alacağız, Osman kardeşim ve kuracağı ekip, ilçedeki arkadaşlarımız bunu başaracak güçte, buna inanıyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP’li, başkandan, tepki, çeken, sözler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı