Haber Detayı
28 Haziran 2024 - Cuma 14:06
 
Bodrum’da Belediye Meclis Üyesine Özel Kıyı Düzenlemesi İddiası
Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Candan Tademir’in işlettiği Cano’nun Yeri adlı işletmenin önünde, belediyeye ait araçlar ve personel tarafından kıyı düzenlemesi yapıldığı iddia edildi. Bugün saat 07.00’de yapılan düzenlemenin, Bodrum halkının parasıyla gerçekleştirildiği öne sürüldü.
BODRUM Haberi
Bodrum’da Belediye Meclis Üyesine Özel Kıyı Düzenlemesi İddiası

Bodrum Söz/ Geçtiğimiz günlerde Candan Topdemir’in işletmesini yaptığı Cano’nun Yeri’nin önündeki sahile servis yapamayınca, durumu sosyal medyada protesto ettiği ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın sahillerdeki işgallere karşı yürüttüğü uygulamanın herkese eşit şekilde uygulanmadığını belirttiği haberi basında yer almıştı.

Mahalle sakinleri, kamu kaynakları kullanılarak yapılan bu düzenlemenin arka planını öğrenmek istediklerini belirterek, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’ den açıklama bekliyor.

“Kentsel Tasarım Alan”ı olan bu yerde düzenlemenin yapılması için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ve Kıyı Kanunu kapsamında Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü’nden gerekli izinlerin alınıp alınmadığı merak konusu oldu.

Dolgu yapılan yer Kıyı Çizgisi ve Kıyı Kenar Çizgisi arasında kalmaktadır. Yapılan işte kamu yararı yoktur.

Kaynak: Bodrum Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bodrum’da, Belediye, Meclis, Üyesine, Özel, Kıyı, Düzenlemesi, İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı