Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 10:42
 
Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı
NATO’da görevli ABD vatandaşının Bodrum’da yaya geçidinde çarptığı 19 yaşındaki genç kız, felç kaldı. Kazada yüzde yüz kusurlu bulunan şüphelinin serbest bırakılmasına genç kızın ailesi isyan etti.
BODRUM Haberi
Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı

Bodrum Söz/ Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçen 1 Temmuz’da bir otomobilin yaya geçidinde çarptığı 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ, felç kaldı.

Ezgi’ye çarpan ve yüzde 100 kusurlu bulunan şüpheli NATO’da görevli ABD vatandaşı Reginald Thevenin ise serbest kaldı.

Savcılık soruşturmasının devam ettiği dosyada, Thevenin hakkında yurt dışı çıkış yasağı konuldu.

"RAHAT OLUN SERVETİMİ HARCAYACAĞIM VE KURTARACAĞIM"

2 ağır ameliyat geçiren Ezgi’nin ise tedavisi İstanbul’da özel bir hastanede devam ediyor.

Ezgi’nin annesi Fikriye Aydındağ, Thevenin’in yüzde 100 kusurlu bulunmasına ve tedavi için vadettiği sözleri tutmamasına isyan etti.

Milliyet’e konuşan Anne Aydındağ şunları söyledi:

“Olay olduğu gün biz Muğla’da değildik. Duyar duymaz hemen döndük. Bu şahıs kırmızı ışıktan geçerken Ezgi’ye çarpmış. Bu şahıs, çarptığı gün çok üzgün olduğunu ve kızımın tedavisi için gerekli her şeyi karşılayacağını söyledi. Adam bize ‘Rahat olun servetimi harcayacağım ve kurtaracağım’ dedi. Hastane sürecinde öyle avukatla uğraşacak durumda değildik. İlk gördüğümüz avukatı hemen tuttuk. Avukatımız ve karşı taraf, ‘anlaşma yoluna gidelim’ dedi. Diğer türlü mahkeme sürecinin uzayacağını söylediler. Ezgi’nin tedavisi aksar diye konuşuldu.

Bodrum'da yaya geçidinde duran 19 yaşındaki genç kıza çarpıp kaçtı VİDEO

“DEFALARCA ARADIK ANCAK TELEFONLARIMIZI AÇMADI”

O süreçte tek önceliğim kızımın tedavisiydi ve ‘tamam’ dedik. Muğla’da ilk ameliyattan sonra doktorlar kızımın kesinlikle yürüyemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine İstanbul’da başka bir doktor bulduk ve tedavisinin burada devam etmesini istedik. Şüpheli buradaki tedavi masraflarını karşılayacağını söyledi. Ancak 42 gün hastanede kaldık ve 35 günü biz kendimiz ödemek zorunda kaldık. Kızıma çarpan kişiyi defalarca aradık ancak telefonlarımızı açmadı. Arabamızı sattık ve kredi çekip öyle hastane masraflarını karşıladık.”

 

Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı #1

 

3 AYDIR DAVA AÇILMADI

“19 yaşındaki kızım yatağa bağımlı kaldı ve bu adam ne vadettiği sözleri tuttu ne de yüzde 100 kusurlu olmasına rağmen bir gün tutuklu kaldı.” diyen anne şöyle devam etti:

“Dediğim gibi, bizim başta anlaşma yolunu kabul etmemizin sebebi, kızımın tedavisiydi. Ben şahsın vadettiği sözleri yerine getirmesini istiyorum. Bir emekli maaşımla bu tedaviyi karşılamam mümkün değil. Şimdi başka bir özel hastanedeyiz ve 3 haftalık bir tedavi sürecimiz var. Buradaki, masraflarımızı bir yardım kuruluşu karşılayacak, peki ya sonra. Kızım bana ‘Anne böyle yaşamak ölümden beter’ diyor. 3 ay oldu. Biz hâlâ davanın açılmasını bekliyoruz.”

 

Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı #2

 

‘ŞÜPHELİ ANİDEN ORTADAN KAYBOLDU’

Savcılık soruşturmasının devam ettiğini ve şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı konulduğunu söyleyen Avukat Seray Gödekmerdan Erdoğan da şu bilgileri verdi:

“Müvekkilimiz Ezgi Aydındağ, yaya geçidinde karşıdan karşıya geçtiği sırada, aşırı süratle gelen ve kırmızı ışık ihlali yapan aracın kendisine çarpmasıyla hayati tehlike barındıracak biçimde ağır yaralanmıştı. Skorsky helikopteri mühendisi, ABD vatandaşı Reginald Thevenin, kaza videosunda görüldüğü üzere otomobili neredeyse helikopter hızında kullanmıştır. Bu kaza neticesinde müvekkilimizin, kaburga kemikleri kırılmış, omurilik bağları kopmuş, iç organları zarar görmüş ve müvekkil iş göremez hale gelmiştir.

 

Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı #3

 

Aileye her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacağını bildirip, müvekkilimizin özel bir hastanede tedavi görmesini isteyen şüphelinin talebi ile müvekkilimizin ailesi uygun bir doktor bulmuştur. Ancak şüpheli, aniden ortadan kaybolmuştur. Şüpheli 212 bin 888 TL’lik tedavi faturasını ödememiş, aile, kredi çekerek masrafı ödemek zorunda kalmıştır. Ezgi şu an Haluk Levent’in girişimi ile İstanbul Liv Hospital Hastanesi’nde tedavi görüyor. Kazada, tam kusurlu olan şüphelinin serbest bırakılması kabul edilebilir değildir.”

 

Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı #4

 

 

Bodrum’da genç kıza çarpıp felç olmasına neden olan ABD’li serbest kaldı #5

 

İlginizi Çekebilir

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bodrum’da, genç, kıza, çarpıp, felç, olmasına, neden, olan, ABD’li, serbest, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı