Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:26
 
CHP'li Başkanlardan dikkat çeken mesaj
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı sosyal medyadan “Bir Tanesin Türkiyem” başlıklı bir video yayınlandı: “Demek ki biz biriz, birlikteyiz. 81 farklı il, bir tane Türkiye’yiz. Her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de halkımızla, devletimizle, belediyelerimizle 81 il, bir tane Türkiye anlayışıyla beraberiz. Bir tanesin Türkiyem. Birlikte başaracağız.”
BELEDİYELER Haberi
CHP'li Başkanlardan dikkat çeken mesaj

Erzurum Güncel- CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı ortak video mesaj yayınladı. Her başkanın sosyal medya hesaplarında aynı anda yayınlanan videoda, “Her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de halkımızla, devletimizle, belediyelerimizle; 81 il, 1 tane Türkiye anlayışıyla beraberiz” mesajı verildi.

Videoda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın sırasıyla yayınlanan mesajları şöyle:

Ekrem İmamoğlu ;“İstanbullunun uzattığı el Ankara’da sımsıkı tutuluyorsa,

Mansur Yavaş ; 
Ankara’da Anıtkabir’e özlemle bakan gözler İzmir’de marş olup söyleniyorsa,

Tunç Soyer ; İzmir’in gurur dolu marşlarına eşlik ediyorsa Adana’nın yanık sesleri,

Zeydan Karalar ;  memleket sevdasını bereketli topraklarında filizlendiren şehir Adana’dan Yunus’un hoşgörü diyarı Eskişehir’e selam olsun.

Yılmaz Büyükerşen ; Mustafa Kemal’in bağımsızlık ateşiyle yoğrulmuş Eskişehir topraklarından filizlenen kardeşlik türküsü, efeler diyarı Aydın’ın kahramanlık ezgileriyle harman oluyorsa,

Özlem Çerçioğlu;  Aydın’ın ata tohumları Antalya’da yeşeriyorsa,

Muhittin Böcek ;  zeybeklerin dik duruşu gururlandırıyorsa Muğla’yı,

Osman Gürün; Muğla’da esen birliktelik rüzgarı rahatlatıyorsa Mersin’i,

Vahap Seçer ;  Akdeniz dalga dalga selamlıyorsa Tekirdağ’ı,

Kadir Albayrak ;Tekirdağ’da doğan Çınar bebek güldürüyorsa Hatay’daki Mehmetçiğin yüzünü,

Lütfü Savaş ; Mehmet Çavuş’un vatan aşkı sarıyorsa 81 ili.

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı sosyal medyadan “Bir Tanesin Türkiyem” başlıklı bir video yayınlandı: “Demek ki biz biriz, birlikteyiz. 81 farklı il, bir tane Türkiye’yiz. Her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de halkımızla, devletimizle, belediyelerimizle 81 il, bir tane Türkiye anlayışıyla beraberiz;

Bir Tanesin Türkiyem. Birlikte Başaracağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Başkanlardan, dikkat, çeken, mesaj, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı