Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 09:14
 
Davutoğlu'ndan Kargı Koyu'nun imara açılmasına tepki: Gözünüzü rant bürüdü!
Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Erdoğan'ın imzasıyla Datça'daki Kargı Koyu yakınlarındaki hazine arazisinin imara açılmasına tepki gösterdi: Gözünüzü rant bürüdü!
MUĞLA Haberi
Davutoğlu'ndan Kargı Koyu'nun imara açılmasına tepki: Gözünüzü rant bürüdü!

Bodrum Söz/ 6 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Muğla’nın Datça ilçesinde bulunan Kargı Koyu yakınlarındaki hazine arazisinin bir bölümüne “Otel alanı, günübirlik tesis alanı, park alanı, otopark” yapılmasının önü açıldı. 

Koyun Özelleştirme İdaresi'ne devredilmesine bölge halkı tepki gösterirken, sivil toplum kuruluşları ve politikacılar da bu kararı sert bir dille eleştirdi. 

"GÖZÜNÜZÜ RANT BÜRÜDÜ"

Sosyal medya hesabı üzerinden karara ilişkin paylaşımda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: 

Gözünüzü Rant Bürüdü! 

Vatanımızın cennet köşelerini rant uğruna talan etmeye kalkıyorsunuz, şimdi de gözünüzü Datça Kargı koyuna diktiniz! Geleceğimizi çalmanıza izin vermeyeceğiz! 

Bu cennet koyu, betona dönüştürme kararını derhal iptal edin! 

 

NE YAŞANDI?

6 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Muğla’nın Datça ilçesinde bulunan Kargı Koyu yakınlarındaki hazine arazisinin bir bölümüne “Otel alanı, günübirlik tesis alanı, park alanı, otopark” yapılmasının önü açıldı. 

Koyun Cumhurbaşkanlığı kararıyla Özelleştirme İdaresi'ne devredilmesine bölge halkı tepki gösterdi. 

Muhalefet ise iktidarı, “Cennet koylar talan ediliyor” ve “Siz doğaya ve Türkiye’ye düşmansınız” diyerek sert bir dille eleştirdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu'ndan, Kargı, Koyu'nun, imara, açılmasına, tepki:, Gözünüzü, rant, bürüdü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı