Haber Detayı
31 Ekim 2023 - Salı 17:04
 
HALK EĞİTİM MERKEZİ İLE PROTOKOL İMZALANDI
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında İş Birliği Protokolü İmza Töreni gerçekleşti
BODRUM Haberi
HALK EĞİTİM MERKEZİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Bodrum Söz/ Bodrum Belediye Başkanlığı ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında kültür, sanat, el sanatları ve meslek edindirme alanlarında çeşitli eğitim etkinlikleri düzenlenmesine dair iş birliği protokolü imzalandı. Protokolün amacı, Bodrum Belediyesi sınırları içinde örgün eğitimden yararlanamamış halkın eğitimine yönelik çeşitli alanlarda eğitim etkinliklerinin düzenlenmesinde iş birliğini sağlamak. 

Trafo Kafe Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, Meclis Üyesi Koordinatör Emel Çakaloğlu, Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri, ilgili belediye birim amirleri ve basın mensupları katıldı. 

Tören öncesi konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Hayri Karagöl, iş birliğinde desteklerini esirgemeyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve ilgili belediye personeline teşekkür ederken, “Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Amacımız eğitimi yarım kalmış vatandaşlara, kişisel gelişimini sağlamak isteyen vatandaşlara ve mesleki anlamda meslek edinmek isteyen vatandaşlarımıza ulaşmaktır. Bu kapsamda bugüne kadar Bodrum’da Sayın Belediye Başkanımızın ve çok değerli çalışanlarının sürekli desteğini almaktayız. Bu vesileyle başta Belediye Başkanımıza ve belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi. 

Karagöl konuşmasının devamında Halk Eğitim Merkezi kapsamında bugüne kadar çok yoğun kurs talepleri aldıklarının altını çizerken yaklaşık olarak 40 bin vatandaşın kurslara müracaat ettiğini belirtti. Açtıkları kurslarla ilgili detaylar da paylaşan Müdür Hayri Karagöl, 2023-2024 yılı sonunda Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yeni binasının olacağını ve bu vesileyle de Bodrum’da daha çok vatandaşa ulaşma fırsatı bulacaklarını söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, göreve geldikleri günden beri Halk Eğitim Merkezi kadrolarıyla büyük bir iş birliği içerisinde görev yaptıklarını söylediği konuşmasında şunlara değindi:

“Özellikle örgün eğitim sonrasında yetişkin eğitimi, hobi kursları, meslek edindirme kursları konusunda Halk Eğitim Merkezimizin çok önemli bir girişimi var. Daha fazla kurs açmak, daha fazla vatandaşımıza ulaşmak için gayret içerisindeler. Halk Eğitim Merkezimizin kursları özellikle kadınlara, bölgedeki çocuklara çok büyük bir fırsat sunuyor çünkü toplumumuzdaki en büyük problem kadının çocuğuna, yaşlısına, ailesine bakmak zorunda olması sonucu oluşan sosyal, ekonomik, ticari uzaklaşma. O yüzden bu yapılan kursların çok büyük bir faydası var.”  

“Bütün vatandaşlarımız, kamu hizmetinden eşit faydalanmalı”

Özellikle dezavantajlı bireylerin desteklenerek kadının ekonomik ve sosyal hayata katılması için kreşler ve gündüz bakım evleri açtıklarını bunun önemli bir katkı olduğunu ve amacına ulaştığını belirten Başkan Aras, önceliklerinin bütün Bodrumlu yurttaşların kamu hizmetinden eşit bir şekilde faydalanmasını ve Bodrum’un bu güzel atmosferinden herkesin yararlanmasını sağlamak olduğunun da altını çizdi.

“Eğitimde fırsat eşitliğini önemsiyoruz”

Eğitimde fırsat eşitliğinin de önemine değinen Başkan Ahmet Aras, yerel yönetim olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya çalıştıklarını, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan iş birliklerinin buna büyük bir katkı sunduğunu söyleyerek Bodrum için üreten, emek veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol imza törenine geçildi. İlçe Halk Eğitim Müdürü Hayri Karagöl, Başkan Ahmet Aras’a kursiyerler tarafından yapılan hediyeyi takdim ederek iş birliği için teşekkür etti. Protokol imza törenin ardından Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Aras, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALK, EĞİTİM, MERKEZİ, İLE, PROTOKOL, İMZALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı