Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:27
 
Muğla Tabip Odası Başkanı Şahin: Bunun adı tam kapanma mıdır?
Covid-19 pandamisi dolayısıyla alınan tam kapanma kararının ardından insanların Muğla'ya akın etmesine ilişkin Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin, 'İnsanların üç gün göç etmesine fırsat verdiler. Bunun adı olsa olsa tam kapanmama olur' dedi.
YAŞAM Haberi
Muğla Tabip Odası Başkanı Şahin: Bunun adı tam kapanma mıdır?

Bodrum Söz/ Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin yaptığı açıklamada tam kapanma kararının üç gün önceden duyurulmasıyla vatandaşların göç etmelerine fırsat verildiğini belirterek şöyle konuştu;

“Bu şekilde bir tam kapanma olmaz. Üç gün önceden duyuru yaparak insanların sahil kesimlerine göç etmelerine fırsatı verdiler, bunun adı olsa olsa tam kapanmama olur. Nüfusumuz 1.1 milyondan, 2 milyona dayandı. 2020 Haziran’daki rahatlama sürecini yaşıyoruz. 11 Mart 2020 tarihinden sonraki en tehlikeli sürecin içerisindeyiz. Tam kapanma dedikleri bu olamaz. Örneğin ben işyeri hekimiyim ve 55 işyeri ile ilgili yetkiliyim, bu 55 işyerinin tamamı açık şu anda, işçiler görevliler her yerde, dolaşıyor, geziyor, büyükşehirlerden gelenlerle birlikte hareket ediyor. Muğla ili ve ilçelerindeki gerek hastaneler ve gerekse yoğun bakım üniteleri şu anda yüzde 70 diyorlar, ama bunun içinde çocuk ve kadın doğum yoğun bakım üniteleri de var, Covid-19 ile ilgili yoğun bakım yataklarının tamamına yakını dolu”

'1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı değil hastalığı olacak' 

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Datça ve Fethiye sahil kenarlarına büyük göç olduğunu belirten Şahin, “Büyükşehirlerden akın akın gelenler hastalık popülasyonunu buraya yaymaya başlayacaklar, 10 gün sonra Muğla ili olarak büyük bir sağlık krizinin içerisinde olabiliriz. Ayrıca aşılama çalışmalarında çok yavaşladı ve adeta durdu. Bu gidişle 2021'i bırakın 2022 ve 2023 yılında bu salgınla mücadelede devam ediyor olacağız. İşçi bayramını kutlamaya çalışıyoruz, ama bu bayram, yani 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı değil hastalığı olacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muğla, Tabip, Odası, Başkanı, Şahin:, Bunun, adı, tam, kapanma, mıdır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı