Haber Detayı
11 Mayıs 2023 - Perşembe 14:23
 
Muharrem İnce adaylıktan çekildi !
Kurmaylarıyla yaptığı görüşmede seçimlerden çekilme görüşünün ağır bastığı iddia edilen Muharrem İnce, Memleket Partisi genel merkezinde açıklamalarda bulunuyor.
- Haberi
Muharrem İnce adaylıktan çekildi !

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, kendisini hedef alan paylaşımlar ve çekileceğine dair iddialar ardından partisinin Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıkladı.

İnce’nin açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

Rahatsızlığım nedeniyle iyi dileklerini ileten yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyasi yolculuğuma 15 yaşında başladım. 79 ara seçimlerinde, zifti eriterek, duvarlara kara oğlan Ecevit yazdım.

İlçe yönetimlerinde, il yönetimlerinde bulundum. Cumhurbaşkanı adayı oldum. Tam 40 yıldır siyaset yaptım. Yanlışa yanlış doğruya doğru dedim.

 

40 yılın içerisinde haksızlık yaptığım insanlar olmuş olabilir. Ama bu son 45 günde gördüklerimi, son 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, sahte jeepler, olmayan bacanaklar. Olmayan fotoğraflar.

İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü, benim kafayı koyuyor. Türkiye’de de muhalif olacağım diye paylaşanlar var. Böylesine iftira furyasını hiçbir siyasetçi görmedi.

45 gündür itibar suikasti yapılıyor. Emniyet bulmuyor, savcı görevini yapmıyor. Gazeteci iftira atılıyor yazmıyor.

Özel hayatın gizliliği diye yazanlar FETÖ'cülerin ortağıdır. Özel hayatın gizliliği olması için benim böyle görüntülerimin olması lazım. Geçmişte yaşandı bunlar. O görüntüler vardı ama gizlice çekilmişti. Benimki böyle değil ki. Benim böyle bir görüntüm yok. Bu özel hayat değil, iftira.

"Gerçek ya da montaj" diyemezsin, çünkü gerçek değil. Türkiye Cumhuriyeti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet. Alanen iftira. 

Nerede bu savcılar, neredesiniz siz? Pazar günü, bankalar 10 milyon lira havale yapıyor. Oğlumun üzerinden 350 milyon dolar, 8 milyar dolara kadar çıktılar. Devlette bile yok o kadar para. Savcıların ortaya çıkmamasını anlayabilmiş değilim.

Benden başka mal varlığını açıklayan yok. Ben açıklıyorum, bana çamur atılıyor. Adam çıkıyor evini nereden aldın diyor. 2016'dan sonra almışım. Ne kadar kaçak FETÖ'cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla. Her gün bir iftira var. 

Memleket Partisi Türkiye'nin geleceği için önemlidir. Mutlaka o Mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki Saadetçiler var. Atatürkçülerin o Meclis'te olması lazım. 

Kim saldırırsa saldırsın. Memleket Partisi'ne her evden 1 oy istiyorum. BUnu başarmalıyız değerli arkadaşlar.

BU atılan iftiralara, Saray'a giden CHP'liden başlayarak, çekilemez diyenlere. Bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. 45 gündür buna direniyorum zaten.

Adaylıktan çekiliyorum. Bahaneleri kalmasın. Seçimi kaybettiklerinde suçu bana atacaklar. Hiçbir bahanelere kalmasın. Memleket Partisi'ne her evden 1 oy istiyorum. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye yönelik sosyal medya paylaşımları hakkında re'sen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada; "Sosyal medya paylaşımında iddia edilen konulara ilişkin olarak işin gerçeğinin araştırılması amacıyla şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda düzenlenen şantaj, tehdit ve belgede sahtecilik suçlarından 2023/107442 soruşturma numaralı dosya ile resen soruşturmaya başlanılmıştır" denildi.
#muharrem ince

NE OLMUŞTU ?

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin dün gece kurmaylarıyla buluştuğu ve görüşmede ‘adaylıktan çekilelim’ görüşünün ağır bastığı iddia edildi.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, Sözcü TV’de Ebru Baki’nin sunduğu ‘Para Politika’ programında, Muharrem İnce cephesinden edindiği kulis bilgilerini paylaştı.

Dün akşam Muharrem İnce ve 11 arkadaşı bir otelde toplandılar. Saat 23.00’e kadar süren bir görüş alışverişi yapıldı. 11 kişinin 8’i, 9’u, seçime üç gün kala ikinci tura kalamayacaklarını düşündükleri için ‘çekilelim’ yönünde bir değerlendirmeleri olduğunu öğrendim” ifadelerini kullandı.

 Erkin, Muharrem İnce’in bu görüşmeden sonra düşünme kararı aldığını öğrendiğini de kaydetti.

Muharrem İnce, bugün ise partisinin genel merkezinde genel başkan yardımları ile görüşecek ve daha sonra bir açıklama yapacak. İnce’nin saat 10.00 itibariyle partisinin genel merkezine geçtiği de bildirildi.

BASIN TOPLANTISI SAAT 14.00'TE

İnce hakkındaki iddialar ardından Memleket Partisi’nden açıklama geldi. Memleket Partisi Genel Başkan İletişim Danışmanı Oğuz Uçar tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız Sayın Muharrem İNCE, bugün saat 14:00’de Parti Genel Merkezimizde Basın Toplantısı düzenleyecektir” denildi.

 

Kaynak: Muharrem İnce adaylıktan çekildi !

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muharrem, İnce, adaylıktan, çekildi, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı