Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 11:14
 
Pınar Gültekin cinayetinde katil zanlısının kardeşi de tutuklandı
Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada bir kişi daha tutuklandı. Katil zanlısı Metin Cemal A.'nın kardeşi Mertcan A., ''delil karartmak'' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
MUĞLA Haberi
Pınar Gültekin cinayetinde katil zanlısının kardeşi de tutuklandı

Erzurum Güncel- Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin Muğla’da öldürüldükten sonra cesedi bir varil içerisinde ormana atılmıştı. Gültekin’in cesedi 5 gün sonra bulunmuştu. Soruşturma kapsamında Muğla’da bar işleten Metin Cemal A. tutuklanmış ve suçunu da itiraf etmişti. Zanlı Pınar Gültekin’in kendisine şantaj yaptığını, evli olduğu için aralarındaki ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ettiğini de iddia etmişti. Zanlı A. cinayeti tek başına işlediğini, sonrasında Pınar’ın cesedinin varile konması ve taşınmasını da tek başına yaptığını anlatmıştı. Ancak olay yerinde ikinci bir kişinin de olduğu şüphesi hep gündemdeydi. Gültekin ailesi de bu şüpheyi dile getiriyordu.

HTS SİNYALLERİ OLAY YERİNDEN

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, bu şüphenin peşinden giden soruşturma birimleri yeni bir bulguya ulaştı. Tutuklu zanlı Metin Cemal A.’nın kardeşi Mertcan A.’nın (26) telefon sinyallerinin abisiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine Mertcan A. da gözaltına alındı. Ancak sinyaller olay gününden hemen sonra Pınar’ın kayıp olduğu dönemde olduğu için bu zanlı olaydan sonra abisiyle birlikte olay yerine giderek ‘delil karartmakla’ suçlanıyor. Cinayete herhangi bir şekilde yardım ettiğine ettiğine dair bir suçlama veya delil yok.

 

‘BİRA ALMAYA GİTMİŞTİM’ 

İfadesi alınan Mertcan A. cinayetin işlendiği bağ evine gittiğini kabul etti ancak delil karartma suçlamasını reddetti. Bağ evinde alkollu içkileri koydukları depo olduğu için oraya gittiğini söyleyen A. “İşyeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi birşey görmedim”dedi.

Soruşturma devam ediyor. ‘Delil karartmak’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hürriyet

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pınar, Gültekin, cinayetinde, katil, zanlısının, kardeşi, de, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı