Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 19:13
 
YAPI KAYIT BELGE İPTALLERİ YIKIM GETİRDİ
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın kaçak yapılaşma ile başlattığı mücadele aralıksız devam ediyor. İmara aykırılıklar nedeniyle Yapı Kayıt Belgeleri iptal edilen yapılarda yıkım işlemleri sürdürülüyor.
BODRUM Haberi
YAPI KAYIT BELGE İPTALLERİ YIKIM GETİRDİ

Bodrum Söz/ Bodrum genelinde imar kirliliğine neden olan kaçak yapılarla ilgili olarak bir taraftan tespit çalışmaları ve hukuki işlemler sürerken bir taraftan da yasal süreci tamamlanan yapıların yıkım işlemi gerçekleştiriliyor.

BODRUM'DA YAPI KAYIT BELGE İPTALLERİYLE BİRLİKTE YIKIMLAR BAŞLADI ile ilgili görsel sonucu

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesindeki Yıkım Koordinasyon Şefliği ekipleri, Güvercinlik ve Küçükbük Mahallelerinde yıkım kararı alınan bina ve eklentiler ile ilgili çalışma gerçekleştirdi. Bazı yapı sahipleri, Belediye ekipleri gözetiminde yıkım işlemini kendileri yaparken bazı yapılarda ise yıkımı Belediye ekipleri yaptı.

BODRUM'DA YAPI KAYIT BELGE İPTALLERİYLE BİRLİKTE YIKIMLAR BAŞLADI ile ilgili görsel sonucu

Ülke genelinde imar suçunun en çok işlendiği yer olan Bodrum'da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kaymakamlık ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile işbirliği içinde çalışmalar devam ediyor. Bodrum'da yasal mevzuatlara aykırı, imar planları dışında, doğayı tahrip eden, vahşi yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla Belediye Başkanı Aras’ın talimatıyla başlatılan “Kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği” ne devam edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAPI, KAYIT, BELGE, İPTALLERİ, YIKIM, GETİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı