Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 11:33
 
Yoğun bakım tedavi ücretleri iki katına çıktı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Koronavirüs tanısı konulan her hastamız için hizmet veren hastanelerimize günlük 660 lira ödeyeceğiz." dedi.
YAŞAM Haberi
Yoğun bakım tedavi ücretleri iki katına çıktı

Bodrum Söz/ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok iyileştirme yapıldığını açıkladı.

SUT’ta yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını duyuran Bakan Selçuk, 660 liralık bir ödemenin yapılacağını söyledi.

“HASTANEYE GÜNLÜK 660 LİRA ÖDEYECEĞİZ”

Yeni düzenlemeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, “Bu süreçte yatarak tedavi gören her bir hastamıza sağlık hizmeti sunan profesyoneller için koruyucu ve bulaşı önlemeye yönelik yüksek maliyet oluşturan bakım hizmetlerini geri ödeme kapsamına aldık. Yeni virüs tanısı konulan her hastamız için hizmet veren hastanelerimize de günlük 660 lira ödeyeceğiz. Böylece virüs tanısı konulmuş hastalarımızın tedavisi için hastanelerimize özel bir destek vermiş olacağız.” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yoğun, bakım, tedavi, ücretleri, iki, katına, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı